سرویس بلاکچین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

ر اساس ادعای یکی از استارتاپ های حوزه تکنولوژی که برای تلگرام ابزار مختلف توسعه می دهد، پروژه جدید بلاکچین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود.

این شرکت قرار است یکشنبه این هفته کدهایی روی بستر Telegram Open Network به اجرا در بیاورد که به منزله یک اجرای آزمایشی خواهد بود. پروژه بلاکچین تلگرام در تاریخ ۹ آبان (۳۱ اکتبر) به صورت رسمی راه اندازی می شود .

TON Labs که یک استارتاپ حوزه تکنولوژی است و توسط سرمایه گذاران بخش فروش توکن (رمزارز) تلگرام اداره می شود، در حال ساخت ابزاری برای توسعه دهندگان است تا برای کار روی شبکه جدید به آن ها کمک کند. یکی از این ابزار کامپایلر Solidity است که به اپلیکیشن های غیر متمرکز اتریوم اجازه می دهد تا روی TON هم اجرا شوند.

قرار است TON تا تاریخ ۹ آبان به اجرا در بیاید و در غیر این صورت تلگرام باید بر اساس قرارداد کاربری اش، هزینه ای که سرمایه گذاران بخش فروش توکن به این پروژه اختصاص داده اند را به آنان بازگرداند. به گفته مدیر TON Labs اجرای آزمایشی روز یکشنبه آخرین تست از سری آزمایشات انجام شده خواهد بود و مهمترین آن ها هم تلقی می شود.

کدهای مربوط به کلاینت این سرویس پیشتر با سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته شد و بعد از آن هم به انتشار عمومی رسید. مدیر TON Labs گفته بود که این کلاینت برای کاربران امکان کار با برخی از عملکردهای پایه ای بلاکچین TON را فراهم می کند.

تلگرام در سال ۲۰۱۸ حداقل ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه برای سیستم بلاکچین مورد انتظارش جمع آوری کرد. این شبکه ادعا می کند که تراکنش های انجام شده در این سیستم بلاکچین از بیتکوین و اتریوم سریعتر خواهد بود و از لحاظ سرعت با ویزا (Visa) برابری خواهد کرد.

در آن زمان خیلی ها عقیده داشتند که راه اندازی رمزارز اختصاصی توسط تلگرام با نام Gram بلندپروازانه است چرا که هنوز نمونه اولیه مناسبی هم برای آن توسعه داده نشده است. با این حال چنین موضوعی تلگرام را از دنبال کردن این پروژه باز نداشت و حالا این شرکت به سرمایه گذارانش در این حوزه قول داده که تا دو ماه آینده این سرویس را به صورت عمومی اجرا کند.

2 دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *